Rozprávkový raj v záhrade: Objavte kúzlo LUMINY

28. 8. 2023

Záhrada je miestom, kde sa stretáva krása prírody a ľudská tvorivosť. Moderný záhradný dizajn sa stáva čoraz dôležitejším a výber vhodných materiálov na terénne úpravy sa stáva kľúčovým faktorom na dosiahnutie esteticky a funkčne pôsobivých výsledkov. Jedným z inovatívnych systémov, ktorý prináša nielen krásu, ale aj praktickosť, je systém LUMINA, s ktorým vaša záhrada získa nový rozmer, keď sa za súmraku premení na rozprávkový svet plný jemne svietiacich chodníkov a schodov.

Jemné fotoluminiscenčné zrná

Keď spojíte rustikálnu eleganciu povrchu s kamenivom mierne vystupujúcim na povrch s modernou technológiou, vznikne niečo úžasné – povrch LUMINA. Jemné fotoluminiscenčné zrnká vyžarujú svetlo aj po zotmení. Dodajú záhrade magickú atmosféru a aj v tme vám dajú vedieť, kadiaľ vedie cesta, schodisko alebo betónový obrubník.

 

Iba desať minút absorpcie denného svetla stačí na to, aby za súmraku a v noci osem až desať hodín vyžarovali z povrchu žltozelené svetlo.

Plošná dlažba: Netradičná krása a odolnosť

Plošné dlažbyDlažba je základným prvkom, ktorý výrazne ovplyvňuje celkový vzhľad záhrady. Systém LUMINA ponúka plošnú umývanú dlažbu v niekoľkých rozmeroch. Dlažba je dokonale odolná voči poveternostným vplyvom, mrazuvzdorná a má protišmykový povrch. Vydrží dlhé roky. Jej pokládka je jednoduchá, rýchla a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu technológiu. Okrem toho ju možno v prípade poškodenia ľahko opraviť.

 

Môžete si vybrať medzi povrchmi LAVA a ARKTIK. Dlažba je vhodná na chodníky, odkvapové chodníky, terasy, pešie zóny, okolie bazénov, cyklotrasy, nádvoria atď.

 

TIP: Na dokončenie spevnených plôch odporúčame použiť záhradný obrubník LUMINA.

 

Betónový obrubník: precízne vymedzenie záhradných plôch

Betónový obrubníkObrubníky nielen zvýrazňujú jednotlivé časti záhrady, ale slúžia aj na elegantné oddelenie rôznych oblastí. Obrubníky LUMINA nielenže plnia svoju funkciu, ale prinášajú do záhrady aj nevšednú atmosféru. Rovnako ako pri plochej dlažbe sú betónové obrubníky obohatené o jemné fotoluminiscenčné zrnká, ktoré večer vyžarujú svetlo a umožňujú vytvoriť očarujúce osvetlenie záhradných chodníkov alebo obrubníkov.

 

Ponúkame aj dva farebné odtiene LAVA a ARKTIK, ktoré majú podobné vlastnosti ako betónová dlažba. Sú odolné, protišmykové, dokonale trvanlivé a majú dlhú životnosť.

 

 

Schody: bezpečný prvok na prekonanie výškových rozdielov

Betónové schodyV prípade terasovitých alebo svahovitých záhrad sú schody nevyhnutným prvkom pre pohodlný prístup medzi rôznymi výškovými úrovňami. Schodiskové bloky LUMINA zanechávajú nezabudnuteľný dojem.

 

Počas dňa môžu betónové schody vyzerať ako klasický kamenný prvok, ktorý elegantne dopĺňa celkový vzhľad záhrady. Len čo sa však zotmie, fotoluminiscenčné zrná začnú žiariť, čím vytvárajú úchvatnú atmosféru a zároveň poskytujú praktické osvetlenie pre bezpečný pohyb po schodoch. Okrem bezpečnosti a estetiky sú vonkajšie betónové schody LUMINA odolné voči poveternostným vplyvom a opotrebovaniu. Vďaka kvalitným materiálom a moderným technológiám si môžete byť istí, že vaše vonkajšie schody budú vyzerať skvele a plniť svoju funkciu dlhé roky.

 

Magická krása nášľapu LUMINA vo vašej záhrade

Betónové nášlapyS betónovými nášľapmi LUMINA môžete vybudovať rôzne tvarované chodníky a záhradné cestičky, ktoré sa budú krásne vinúť záhradou alebo cestou k domu. Štyri veľkosti základného tvaru v dvoch farbách budú dokonale ladiť s ostatnými prvkami systému LUMINA. Ich odolnosť a mrazuvzdornosť v kombinácii s fotoluminiscenčnými zrnami vyčarí vašej záhrade jedinečnú atmosféru.

 

 

 

 

 

Ako vytvoriť čarovnú atmosféru v záhrade?

  • Systém LUMINA prináša moderné riešenie na premenu vašej záhrady na rozprávkový svetelný raj.
  • Jemné fotoluminiscenčné zrná integrované v dlažbe LUMINA, schodoch, obrubníkoch a stupňoch začnú po zotmení žiariť.
  • Stačí 10 minút pôsobenia denného svetla, aby tento povrch vyžaroval svetlo až 10 hodín.
  • Systém LUMINA zabezpečuje nielen čarovný vzhľad záhrady, ale aj bezpečnosť.

Osviežte svoju záhradu s betónovými výrobkami LUMINA

Inovatívna rada LUMINA premení vašu záhradu na kúzelný priestor nielen cez deň, ale aj v noci. Či už chcete zvýrazniť chodníky, vytvoriť útulné záhradné osvetlenie alebo jednoducho pridať do svojej záhrady niečo úplne nové, systém LUMINA má všetko, čo potrebujete.