Technológie

Technológia CURDEP

Špeciálny vzhľad povrchu s mierne reliéfnym profilom a zvýraznením kameniva nášľapnej vrstvy vzniká aplikáciou unikátnej výrobnej technológie CURDEP, ktorú spoločnosť DITON s.r.o. prezentuje na plošnej reliéfnej dlažbe PREMIERE.

Výsledkom ojedinelej techniky opracovania povrchu betónovej dlaždice súčasne s impregnáciou do hĺbky materiálu je hladký a lesklý povrch bez ostrapkov. Dokonalosť spracovania je tak verná, že je na prvý pohľad skoro k nerozoznaniu od lesklých interiérových dlažieb. Na rozdiel od nich však ponúka výraznú pridanú hodnotu v podobe neporovnateľne väčšej odolnosti z hľadiska mechanického namáhania a záťaže. Dlažba je dobre umývateľná, ľahko sa čistí a ošetruje.

Vzhľadovo veľmi atraktívna plošná reliéfna dlažba PREMIERE tak ponúka veľkú príležitosť na využitie nielen v exteriéri, ale aj v interiéri. Nájde uplatnenie na pochôdznych plochách, na terasách, v priestore záhradnej kuchyne či mieste posedenia s krbom, ale aj vo vínnej pivničke, hospodárskych priestoroch či technických miestnostiach.

Technológia BOSS 5

Špeciálna technológia nanášania lakov a ich vytvrdzovania na povrchu betónových dlažieb patrí k revolučným technikám ošetrenia povrchu, ktoré zaisťujú maximálnu možnú ochranu betónových dlažieb. Túto špičkovú technológiu sme v spoločnosti DITON úspešne zaviedli do výroby a plne ju využívame pri výrobkoch, ktoré vedia oceniť predovšetkým veľmi nároční zákazníci.

Kompozitná látka špeciálneho zloženia sa nanáša na povrch betónových dlažieb a vytvrdzuje sa pomocou žiarenia a vysokej teploty. Povrchy ošetrené technológiou BOSS 5 prinášajú hneď celý rad výhod a zvýšenie úžitkových vlastností. Predovšetkým chráni dlaždice proti mechanickému poškodeniu pri bežnom používaní a chráni ich tiež proti vplyvom vonkajšieho prostredia. Požívateľa dokáže zbaviť obáv z najčastejších nehôd, ako sú škvrny po vyliatí červeného vína, po zafarbení potravinami s obsahom prírodných farbív – najčastejšie horčicou, kečupom, kávou alebo čajom.

Povrch dlaždíc všeobecne je menej náchylný na zašpinenie aj pri bežnej prevádzke. Nečistoty z povrchu veľmi ľahko zotriete či odstránite handrou, ostriekaním hadicou alebo vodou s kefou. Na ošetrenie stačí naozaj chvíľka. O mimoriadnom prínose tejto jedinečnej technológie BOSS 5 sa môžete presvedčiť aj vy.

OCHRANOU BOSS 5 DOSAHUJEME PRI DLAŽBÁCH TIETO POZITÍVNE VLASTNOSTI:
– vysoká odolnosť proti trvalému znečisteniu
– ľahšia očista bežného prevádzkového zašpinenia
– zabraňuje vyblednutiu farby
– vysoká ochrana proti poveternostným vplyvom
– zaručenie odolnosti proti šmyku/sklzu podľa kyvadlovej hodnoty
– výrazné zníženie nasiakavosti,
– zabraňuje prieniku kvapalín a nečistôt do betónu
– dokonalá ochrana proti rastu rias a machov
Údržba a čistenie výrobkov s povrchovou úpravou BOSS 5 sú veľmi jednoduché. Čistenie sa vykonáva
štandardnými čistiacimi prostriedkami, ako sú metly, vysokotlakové čističe, prípadne kefové
čistiace automaty. Akékoľvek jednoduché znečistenie betónových plôch od oleja, vína, kečupu atď.
je možné ihneď po znečistení jednoducho odstrániť vlhkou handričkou alebo kefou a vodou, ktorými túto
nečistotu alebo vzniknutú škvrnu zotriete. Čím skôr tak urobíte, tým väčšiu istotu budete mať, že
povrch zostane čistý a bez škvŕn.

Technológia DITON AQUASTOP PROTECT

Spoločnosť DITON s.r.o. ako jediná používa na ošetrenie betónu impregnáciu DITON AQUASTO PROTECT (DAP), ktorú sama vyvinula v roku 2011 a ktorú dlhodobo skúšala. Ošetrenie impregnáciou AQUASTOP nie je iba povrchové, ale je priamo obsiahnuté v celej nášľapnej vrstve dlažby. Dlažba DITON vám preto bude slúžiť dlhé roky a pri pravidelnej bežnej údržbe zostane krásna dlhé roky. Výrobky s aplikovanou hĺbkovou impregnáciou AQUASTOP vykazujú veľmi malú priľnavosť, takže sa na nich príliš nedarí nečistotám, nanášaným bežným používaním. Prachové častice, peľ, stopy biologického materiálu v podobe húb, machov či lišajníkov majú minimálnu šancu na uchytenie, a pokiaľ k nemu predsa len dôjde, bežným čistením sa ich ľahko zbavíte.

Technológia DITON EXCLUSIVE PROTECT

V oblasti technológií zušľachtenia betónových výrobkov hrá spoločnosť DITON významnú úlohu na trhu. Patrí medzi firmy, ktoré do výroby zavádzajú najnovšie technológie a aplikujú aj výsledky vlastného výskumu. Jednou z ďalších technológií, ktorú uplatňuje vo výrobe dlažieb, je osvedčená ochrana DITON EXCLUSIVE
PROTECT (DEP). Táto povrchová ochrana zníži nasiakavosť, takže povrch nie je náchylný na znečistenie a veľmi dobre sa udržuje. Ďalšou jedinečnou výhodou je skutočnosť, že pred finálnym nanesením povrchovej ochrany DEP sú výrobky najskôr ošetrené hĺbkovou ochranou DITON AQUASTOP PROTECT (DAP). Takúto dvojitú ochranu v súčasnosti neponúka žiadny iný výrobca betónových prvkov v Českej republike.

VÝHODY POVRCHOVEJ ÚPRAVY DEP:
– ľahká údržba, dobre odstrániteľné nečistoty z povrchu výrobkov
– odpadá starosť o ošetrovanie povrchu
– zamatovo hodvábny vzhľad
– veľmi znížená priľnavosť nečistôt k povrchu betónových výrobkov
– povrchová ochrana je paropriepustná, preto betón netrpí degradáciou pri rozťahovaní a zmršťovaní v dôsledku výkyvu teplôt
– zvýraznenie farebnosti povrchu a stabilita odtieňa aj pri extrémnych prírodných
podmienkach
– zvýšená odolnosť povrchu proti UV žiareniu výrazne potláča príznaky starnutia
– zlepšenie úžitkových vlastností betónových výrobkov
– zvýšená odolnosť proti pôsobeniu vonkajších vplyvov okolitého prostredia
– zvýšenie životnosti pri správnom použití betónových výrobkov
– prijateľná cena za túto povrchovú úpravu
– minimálne náklady na údržbu takto ošetrených povrchov

Technológia EKOAKTIV – SAMOČISTICÍ DLAŽBA

Spoločnosť DITON s.r.o. vyrába dlažbu, ktorá dokáže čistiť sama seba aj svoje okolie. Hĺbková úprava EKOAKTIV používa princíp fotokatalýzy, keď sa pôsobením svetla vytvorí aktívna povrchová vrstva, ktorá odpudzuje a rozkladá častice nečistôt. Je to možné vďaka špeciálnej prísade založenej na báze oxidu titaničitého (TiO2). Oxid titaničitý má výnimočnú vlastnosť absorbovať energiu a vyznačuje sa obzvlášť vysokou fotokatalytickou aktivitou.

SAMOČISTIACI EFEKT
Hĺbková úprava, ktorá je obsiahnutá v celej nášľapnej vrstve dlažby, naruší častice nečistôt, ako napr. sadze, výfukové plyny, mach, riasy, pomocou slnečného žiarenia. Prvý dážď potom nečistoty jednoducho zmyje.

PREDPOKLADY PRE SAMOČISTENIE FOTOKATALÝZOU
– pôsobenie UV žiarenia (slnka)
– fotoaktívny TiO2 vo vrchnej vrstve
– prítomnosť vody (dážď)
– prítomnosť O2 (oxidačný prostriedok)
Pre tento efekt stačí normálne denné svetlo, priame slnečné žiarenie nie je bezpodmienečne nutné. Použitý oxid titaničitý je zdravotne neškodný a je s povrchovou plochou pevne zviazaný. Pri fotokatalýze produkty vznikajúce počas rozkladu sú neškodné a ľahko vodou rozpustné. Sú odstránené dažďovou vodou rovnako ako iné nečistoty.