Prvotriedna kvalita už od roku 1999

Pozrite sa na míľniky histórie našej firmy

Prohlédnout historii firmy

O nás

1999

Založenie firmy

Páni Petr Diviš a Pavel Ouroda založili v Stříteži u Jihlavy spoločnosť DITON s.r.o. a zahájili výrobu zámkovej a zatrávňovacej dlažby. Spoločnosť vlastnila jeden stroj, na ktorom vyrábala 5 druhov výrobkov, zamestnávala 8 pracovníkov a jej ročný obrat bol 12 mil. Kč.

2003

Zahájenie výroby viacfarebných dlažieb, tzv. colormixov v Stříteži

Doslova dizajnová revolúcia! Ponuku tradičných zámkových dlažieb z prírodného betónu rozširuje sortiment farebných dlažieb. Prvýkrát sa tiež objavujú mimoriadne úspešné viacfarebné melírované povrchy s neopakovateľnými nepravidelnými vzormi, ktorý posúvajú možnosť architektúry a záhradnej tvorby na novú úroveň.

2009

Najlepší výrobca stavebnín

Získanie prvého z celkovo 8 ocenení, ktoré udeľuje Ministerstvo priemyslu a obchodu spoločne so Zväzom podnikateľov v stavebníctve ČR.

2011

Uvedenie nového farebného odtieňa Marmo

Na skladobných dlažbách PAVÉ I. a PAVÉ II. je v palete colormixov prvýkrát prezentovaný odtieň MARMO. Sivomodrá nepravidelná štruktúra kresby a úžasný valér zákazníkov doslova uchváti na prvý pohľad. Mimoriadny úspech v predajnosti a už viac než desať rokov na špici v pomyselnom rebríčku farebných vyhotovení – to je fenomenálna MARMO! Každá dlažba v odtieni MARMO je dokladom praktického riešenia takmer pre každú situáciu.

2012

Zahájenie výroby dlažby Modern

Zahájením liatej výroby v programe MODERN reagujeme na extrémny nárast záujmu architektov aj zákazníkov, ktorým sa zapáčil aktuálny architektonický trend posledných rokov charakterizovaný jednoduchosťou, strohými tvarmi a minimalistickým vzhľadom. Našou odpoveďou je ponuka prvkov z hladkého pohľadového betónu s priznaným prírodným odtieňom. Sortiment atraktívnych dlažieb MODERN postupne rozširujú bloky MAXIMODERN v zákazkovej výrobe a tiež prvky mestského mobiliára. Pohľadový betón ovládol nielen výrazný segment modernej výstavby rodinných domov, ale aj architektúru verejného priestoru. A opäť sme pri tom, opäť pomáhame určovať pravidlá hry!

2013

Zahájenie produkcie výrobkov v imitácii dreva

Úplne dokonalá napodobenina povrchu dreva na pohľadových plochách našich betónových výrobkov dokáže zneistieť aj odborníkov! V tomto roku prichádzame na trh so širokou ponukou dlažieb, bazénových lemov, palisád, schodov a ďalších prvkov pre záhradnú a krajinársku tvorbu. Vieme riešiť problém krátkej životnosti dreva v záhrade!

Imitácia smrekového a dubového dreva aj rustikálna patina prinášajú doteraz netušené možnosti využitia. Začíname písať novú kapitolu záhradnej architektúry.

2015

Zadováženie prvej formy na výrobok KOMBI

V jednoduchosti je krása. Názov dlažby KOMBI hovorí všetko. Ponúka vizuálne zaujímavú kresbu skladobného obrazca, pre ktorý sme za mnoho rokov nenašli obmedzujúce podmienky použitia.

Výsledný nádherný vzhľad podtrhuje široká ponuka farebných povrchov a vysoká odolnosť v záťaži, takže dlažba KOMBI nájde uplatnenie takmer všade. KOMBI v obľube prekonáva nielen naše ostatné dlažby, ale necháva za sebou aj inokedy náročnú konkurenciu.

2015

Zahájenie výroby plotových systémov v imitácii dreva

Dokonalosť imitácie drevených povrchov výrobkov z našich programov LÍNIA DREVA fascinuje širokú verejnosť natoľko, že toto doslova skamenelé drevo predstavujeme aj v podobe stavebníc doskových plotov. Jednoduchá konštrukcia zo stĺpikov a plotových dosiek prináša cenovo zaujímavé riešenie atraktívnych plotov, ktoré ponúkajú bezpečné vymedzenie súkromia a skvelý súlad s prírodným charakterom ostatných prvkov riešeného priestoru.

2016

Akvizícia spoločnosti Beton Brož s.r.o.

Výzvou k ďalšiemu rozvoju značky je akvizícia spoločnosti Beton Brož. Prevzatím výrobných kapacít a sortimentu produkcie rozširujeme naše pôsobenie natoľko, že sa stávame jednotkou na trhu! Otvárajú sa nám možnosti zlepšovania našej pozície v tvrdej konkurencii a vieme sa lepšie prezentovať našim zákazníkom prostredníctvom veľkých výstavných plôch.

2016

Získanie označenia ČESKÁ KVALITA

Ako prvej spoločnosti z radu výrobcov betónových prvkov v Českej republike nám bolo umožnené používať prestížne označenie ČESKÁ KVALITA – OSVEDČENÉ PRE STAVBU, a to pre nasledujúce výrobky: betónové dlažbové bloky, betónové dlažbové dosky, betónové obrubníky, betónové tvárnice.

2017

Spustenie Kalkulačky dlažieb

Rýchle a jednoduché vypočítanie spotreby dlažby a jej ceny vrátane voliteľných doplnkov a ošetrenia dlažby rôznymi technológiami.

2018

Spustenie Kalkulačky plotov

Prepočet spotreby materiálu a ceny ako celomurovaných alebo stĺpikových plotov, tak aj plotových systémov.

2018

Zavedenie novej služby spracovania návrhov kladenia a grafických návrhov zadarmo

Grafické návrhy a návrhy kladenia umožňujú zákazníkom lepšie si predstaviť, ako budú výrobky zapadať do okolia ich domu alebo záhrady.

2019

Zavedenie technológie BOSS a zahájenie výroby dlažby Excelent

Táto technológa spočíva v nanášaní a vytvrdzovaní lakov na povrch betónových dlažieb. Vďaka tomu sú dlažby odolné voči vplyvom vonkajšieho prostredia a prípadné nečistoty sú z ich povrchu veľmi jednoducho odstrániteľné.

2020

Zavedenie technológie CURDEP a zavedenie novej dlažby Premiere

Ide o unikátnu úpravu, kde je povrch výrobku hladký a lesklý, bez nerovností, vzhľadovo blížiaci sa interiérovým dlažbám, avšak s odolnosťou pre exteriér. Technológia vyniká zvýraznením zŕn kameniva nášľapnej vrstvy, pričom je zachovaný mierny reliéf povrchu dlažby. Vďaka impregnácii sa dosiahne vyššia odolnosť proti pôsobeniu vonkajších vplyvov okolitého prostredia.

2021

Získanie certifikátu „Excelentná kvalita“

Nadácia pre rozvoj architektúry a staviteľstva (RABF) udelila našej spoločnosti Certifikát excelentnej kvality za 1. miesto z celkovo 119 posudzovaných firiem v kategórii Výrobcovia a dodávatelia stavebných výrobkov, technológií a služieb. Udelené hodnotenie je známkou kvality, vychádzajúce z mnohoročného sledovania firiem, ktoré sa uskutočnili v rokoch 2016 – 2020. Do bodového hodnotenia zasiahlo približne 200 nezávislých českých aj zahraničných odborných porotcov a viac než 300 000 návštevníkov vo verejne dostupných hlasovaniach. Toto nezávislé a objektívne hodnotenie je výsledkom poctivej a dlhoročnej práce našich zamestnancov.

2021

Uvedenie dizajnovej murovacej tvarovky VISO na trh

Stavebný systém VISO kladie dôraz na moderný odľahčený vzhľad. Nízke tvarovky s výraznou fazetou a hladkým povrchom ponúkajú vizuálne zaujímavý priestorový efekt. Minimalistický dojem a vzdušná jednoduchosť predurčujú VISO predovšetkým k symbióze s modernými stavbami strohých tvarov a s pohľadovým betónom. VISO však obstojí aj ako praktický moderný plot v tradičnej zástavbe. Výstavba bez nutnosti použitia ťažkej mechanizácie a neskoršia minimálna údržba sú iba ďalším potvrdením, že VISO je vynikajúcou alternatívou k plotom z bežných plotových tvaroviek.

2021

Uvedenie nových odtieňov Sabia, Bahia, Grania, Albia

Jedinečnosť nových farebných odtieňov ALBIA, BAHIA, GRANIA a SABIA, ktoré sme premietli do výroby dlažieb, plotov a ďalších konštrukčných prvkov, vychádza z inšpirácie geologickou minulosťou našej planéty.

ALBIA so svojím sivobielym odtieňom odkazuje na sedimentované kriedové útesy, vznikajúce predovšetkým v druhohorách.

Hnedý odtieň BAHIA spolieha na sýte farby jedného z najobľúbenejších typov kameňa – porfýru. Porfýr je vyvretá magmatická hornina, ktorá v jemnozrnnej štruktúre materiálu obsahuje veľké kryštály prímesí.

Oproti tomu GRANIA sa vidí v žule, pretože ju napodobuje nádhernou štruktúrou aj hnedosivou farbou s tónovaním jemne do fialova.

Okrovohnedá SABIA sa hlási k pieskovcu, kameňu, ktorý v našom stredoeurópskom regióne pozná snáď každý. Všetky štyri nové odtiene už onedlho po uvedení na trh zákazníkov mimoriadne zaujali. Nie je asi náhodou, že inšpirácia prírodou nás doposiaľ nikdy nezradila…

Na povrchu štiepaného kameňa najlepšie vyznie na stene MURÁNO, medzi dlažbami najlepšie vynikne na reliéfnom povrchu dlažby CARCASSONNE.

MURÁNO, mezi dlažbami nejlépe vynikne na reliéfním povrchu dlažby CARCASSONNE.

2022

Stavebný systém VERSO: elegantné riešenia pre ploty a vertikálne konštrukcie

Dizajnovo zaujímavý murovací systém VERSO sa používa na stavbu plotov a stien budov. Dlhé, nízke osadenie v stene ponúka dojem modernej ľahkosti. Výrazná drážka v hornej časti debnenia vytvára hlbokú pohľadovú medzeru, ktorá plotu dodáva plastický priestorový dojem. Šírka muriva 30 cm zaručuje stabilnú konštrukciu. VERSO sa vyznačuje jednoduchou a rýchlou výstavbou, minimálnou údržbou a všestranným využitím.

2023

BIM (Building Information Modelling)

Naše produkty sme predstavili v 3D svete pre architektov, dizajnérov. Všetky dokumenty pre potreby projektovania sú na jednom mieste a dajú sa stiahnuť, 3D aj 2D modely a praktické údaje, ako sú technické listy, vyhlásenia o parametroch jednotlivých výrobkov. Knižnice BIM fungujú v prostredí online úložiska (tzv. cloudu), ktoré zabezpečuje aktuálnosť informácií a zároveň synchronizuje tieto informácie so zásuvnými modulmi, takže knižnica v návrhovom softvéri je vždy aktuálna a čerpá z najnovších údajov.

2023

Inovatívna dlažba KOMBI AQUA

Vznikla kombináciou klasickej kompozitnej dlažby a vegetačnej dlažby.
Tri veľkosti kameňov s výraznými dištančnými prvkami vytvárajú atraktívny dláždený povrch so širokou medzerou, ktorá umožňuje dobré vsakovanie dažďovej vody do podkladu.
Je plne kombinovateľná s našou klasickou dlažbou KOMBI bez potreby vzájomného oddeľovania.
KOMBI AQUA je zaujímavé ekologické riešenie pre súkromné a verejné priestory.