České chaty snov: úchvatné premeny chát a chalúp s DITONom

18. 9. 2023

Počas tohto roka sme mali jedinečnú príležitosť stať sa partnerom projektu, v rámci ktorého sme pomohli ukázať ľuďom, ako sa dá vymaniť zo stereotypu a vďaka pestrej ponuke výrobkov priniesť do chát a chalúp svieži dizajn. Docu-reality show České chalupy snov nadväzovala na reláciu Ako sa stavia sen a bola inšpirovaná aj šou Nórske domy snov. Seriál tak kombinuje úžasné chaty a chalupy s unikátnymi zábermi na nádherné miesta ukryté v srdci českej prírody.

V každej epizóde ste mohli vidieť produkty DITON v akcii. Ich všestranné využitie vám pomôže vylepšiť váš druhý domov. Ukázali sme veľa nápadov na vylepšenie exteriéru.

Premena chaty v Mokrovratoch

Architekti sa pri rekonštrukcii fascinujúcej chaty z 50. rokov u lesa v Mokrovratoch pri Dobříši snažili zachovať modernistický vzhľad. Na terasu a vstupný chodník použili našu veľkoformátovú dlažbu MONACO v jemnej bielej farbe s decentným reliéfom, ktorá pôsobí majestátnym dojmom.

Dlažba MONACO je nielen jedinečná na pohľad, ale ponúka aj vysokú pevnosť a odolnosť proti oderu, pošmyknutiu a vode. Ponúka niekoľko farebných prevedení, ako aj rôzne rozmery, čo umožňuje vytvoriť skutočne originálny a moderný vzhľad. Prepletená väzba a viaceré spôsoby kladenia vám umožnia vytvoriť jedinečné umelecké dielo – dokonca aj s jedným rozmerom dlaždíc. S dlaždicami MONACO sa fantázii medze nekladú.


České chaty snů: Proměna roubenky Labská | DITON

Rekonštrukcia zrubu Labská

Pri rekonštrukcii tohto skvostu z prvej polovice 20. storočia sa architektom podarilo zachovať tradičný šarm chalupy a vytvoriť tak ešte príjemnejšiu atmosféru. Na úpravu exteriéru použili sortiment výrobkov od spoločnosti DITON – murovacie tehly HISTORY, tvárnice NATUR PATINA na schodisko a veľký ŽLAB.

Pri rekonštrukcii vonkajšieho posedenia v chate architekti použili betónový konštrukčný prvok, ktorý vyvoláva pocit, akoby bol obklopený skutočnými tehlamitehlový múr HISTORY, ktorý dokonale spája minulosť s budúcnosťou a dodáva tomuto zrubu ešte väčší šarm a pôvab.

Na odvodnenie povrchovej vody okolo miesta na sedenie sa použil VEĽKÝ ŽLAB, ktorý vďaka svojej hĺbke 78 mm zabraňuje vyplavovaniu priekop. Ako schody v nerovnom teréne boli použité kvalitné imitácie starých pražcov. BLOK NATUR PATINA s drsným reliéfnym povrchom v rustikálnom štýle pôsobí ako klenot skutočného remeselného spracovania.


České chaty snů - Chata Březová | DITON

Minimalistická premena trampskej chaty v Březovej

Pri tejto renovácii sa architekti držali minimalistického dizajnu a rešpektovali okolitú krajinu. Pri renovácii exteriéru použili dlažbu STONE ANTRACIT, oblúkové tvárnice MURÁNO GRANIA a sedáky PATRIOT.

Parkovacie miesto pri chate bolo riešené pomocou krásnej dlažby STONE v imitácii štiepaného kameňa. To dodalo exteriéru autentickú atmosféru. Architekti použili betónové tvárnice MURANO na vytvorenie úžasného múru okolo studne, ktorý vám vyrazí dych! Z nevzhľadnej studne sa stalo skutočné umelecké dielo.


Premena chaty zo 70. rokov v Rohoznej

Cieľom rekonštrukcie bolo predovšetkým vytvoriť viac priestoru. Na úpravu veľkej terasy použili aktéri dlažbu TRAVERTIN ELEGANCE v krémovej farbe, ktorá svojou charakteristickou pórovitou štruktúrou dokonale imituje travertín. Na prvý pohľad pôsobí veľmi vznešene, rovnako ako rímske Koloseum, ktoré je z väčšej časti z travertínu.


České chaty snů: Chalupa Nejdek

Rekonštrukcia chaty v Nejdku

Pri premene tejto chaty architekti zachovali nezabudnuteľného tradičného ducha, vyriešili prepojenie chaty so záhradou a vytvorili ešte príjemnejšiu atmosféru na oddych. Pre dokonalý vzhľad vonkajšej terasy bola zvolená veľkoformátová dlažba LUGANO v jedinečnom dizajne MARMETTA, ktorá sa môže pochváliť majestátnym dojmom. Imitácia jemnozrnnej žuly, kde bielej hmote dominujú malé tmavé zrnká, vás očarí na prvý pohľad. Na prekonanie výškového rozdielu sa použili schodiskové bloky MARMETTA, ktoré dlažbu nádherne dopĺňajú.


Proměna zděné chaty ve Zbečnu | DITON

Rekonštrukcia murovanej chaty pri rieke Berounka

Architekti pri navrhovaní exteriéru dbali na precízne spracovanie. Pre úplný komfort pri relaxácii na čerstvom vzduchu vytvorili príjemné moderné posedenie spolu s OPORNÝMI MÚRMI L a dlažbou MODERN, ktorá je inšpirovaná najnovšími trendmi v architektúre a jej krásne pohľadové plochy z hladkého liateho betónu vytvárajú dokonalý a ucelený dojem. Útulné prostredie architekti doplnili vyvýšenými kvetináčmi LEA, ktoré dokonale ladia s farbou použitých výrobkov DITON.


České chaty snů: Proměna roubenky v Beskydech | DITON

Premena tradičného zrubu v Morávke

Pri rekonštrukcii architekti zachovali atmosféru zrubu s nádychom skanzenu. Na exteriér stodoly použili ZDICÍ TEHLU HISTORY I. v červenej farbe, ktorá zjednotila pôvodnú stodolu do harmonického celku. Umelo narušený povrch dodal na autenticite. TEHLA HISTORY je nielen veľmi pekná na pohľad, ale aj praktická – ponúka vysokú pevnosť, odolnosť proti mrazu a vode, odolnosť proti chemickým rozmrazovacím prostriedkom, odolnosť proti oderu a proti šmyku/šmyku.


České chaty snů: Rekonstrukce dřevěné chatky v brdských lesích

Program sa skončil rekonštrukciou drevenej chaty v brdských lesoch

Jedinečnosť exteriéru chaty v brdských lesoch zabezpečuje dlažba EXCELENT, ktorá na prvý pohľad pripomína povrch jemnozrnnej žuly. Architekti zvolili rovnú dlažbu v čiernej farbe, ktorá je ošetrená špeciálnou povrchovou úpravou BOSS 5 pre ľahké čistenie a dokonalú odolnosť proti oderu. Pevnosť a stabilitu dlažby zabezpečilo použitie PARKOVÝCH OBRUBNÍKOV vo farbe NERO.


Pozrite si video a pripomeňte si všetky premeny.