České chaty snov: rekonštrukcia drevenej chaty v brdských lesoch

16. 5. 2023

Prvá séria české chaty snov sa skončila a na jej záverečnú premenu sa hlavní aktéri vybrali do Kytína, kde na nich čakala chata z 50. rokov. Túto chalupu v malebnom prostredí vlastní početná rodina už štyri generácie. Hlavným cieľom rekonštrukcie bolo vytvoriť pohodlný obytný priestor, kde sa môže stretávať celá rodina.

Počas rozsiahlej rekonštrukcie tejto skrytej chaty architekti vytvorili príjemnú atmosféru exteriéru, na ktorého úpravu skombinovali PLOŠNŮ DLAŽBU EXCELENT a PARKOVÉ OBRUBNÍKY.

Nadčasové dlaždice EXCELENT imitujú jemnozrnnú žulu

Jedinečnosť exteriéru chaty v brdských lesoch zabezpečuje dlažba EXCELENT, ktorá na prvý pohľad pripomína povrch jemnozrnnej žuly. Architekti zvolili rovnú dlažbu v čiernej farbe, ktorá je ošetrená špeciálnou povrchovou úpravou BOSS 5 pre ľahké čistenie a dokonalú odolnosť proti oderu. Táto moderná dlažba má aj ďalšie výhody, ako je protišmykovosť a odolnosť proti vode, mrazuvzdornosť a dlhá životnosť. Určite oceníte aj to, že všetky dlaždice majú na okrajoch jemné skosenie, ktoré znižuje riziko poškodenia.

Rôzne farebné variácie a veľkosti vám umožnia vytvoriť skutočne originálny vzhľad. EXCELENT je vhodný na menej namáhané spevnené plochy, ako sú terasy, okolie domov, pešie chodníky, záhradné cestičky atď. Dlažobné prvky nie sú určené na prevádzku vozidiel.

TIP: Pre maximálnu spokojnosť a dlhú životnosť odporúčame správne zloženie podkladu:

  1. Podklad – štěrkodrť 0–63 mm, tl. 150 mm 
  2. Ložná vrstva – kamenivo frakce 4–8 mm, tl. 30–40 mm
  3. Dlažba EXCELENT

Elegantné ohraničenie s PARKOVÝMI OBRUBNÍKMI

parkový obrubník

Neexistuje lepší spôsob, ako zabezpečiť pevnosť a stabilitu dlažby, ako dokonale zladené obrubníky. Tieto elegantné a praktické PARKOVÉ OBRUBNÍKY sú nenahraditeľným spoločníkom v každom prostredí, kde nie je iná možnosť, a zabezpečujú dokonalé upevnenie dlažby. Obrubníky zároveň dokonale riešia výškové rozdiely v teréne.

Tmavé zrnité obrubníky vo farbe NERO vytvárajú harmonický celok s dlažbou EXCELENT a zároveň ponúkajú vynikajúcu pevnosť, mrazuvzdornosť a odolnosť voči vode a chemickému odmrazovaniu.

Môžete si vybrať z niekoľkých farieb, povrchov a veľkostí, aby ste obrubníky krásne zladili s exteriérom vášho domu alebo chaty.

Pozrite si video z premeny chaty v Kytine