Betónové výrobky DITON: kombinácia elegancie a funkčnosti

20. 11. 2023

Výrobky DITON predstavujú dokonalú harmóniu medzi praktickosťou a dizajnom. V modernom svete vonkajšej architektúry sa kladie dôraz na odolnosť a dlhú životnosť materiálov, ako aj na estetický vzhľad a originalitu. Preto sú výrobky DITON dokonalým riešením. Sortiment betónových výrobkov je navrhnutý tak, aby vyhovoval aj tým najprestížnejším projektom a zároveň dodal vášmu vonkajšiemu priestoru nezameniteľný charakter. Aké betónové výrobky ponúkame a ako môžu tieto výrobky oživiť váš vonkajší priestor?

 

Dlažba DITON

Betonová dlažba DITONTúžite po tom, aby sa váš domov stal nezabudnuteľným miestom, kam sa každý rád vracia? Vyberte si betónovú dlažbu DITON, ktorá má vysokú odolnosť a originálny vzhľad. Okrem toho je mrazuvzdorná, odolná voči vode a chemickým rozmrazovacím látkam či odolná voči oderu a šmyku. Jej pokládka je veľmi jednoduchá a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu technológiu. Betónová dlažba DITON vám vydrží dlhé roky.

Môžete si vybrať z rôznych veľkostí, povrchov a farieb. Jednou z najobľúbenejších je dizajn imitujúci drevo, ktorý je takmer na nerozoznanie od výrobkov z pravého dreva. A ak sa vám páči myšlienka kombinácie prírodnej zelene s betónovými prvkami, máme pre vás riešenie v podobe tohtoročnej novinky KOMBI AQUA. A mnoho ďalších dizajnov, ktoré dokonale zapadnú do vášho exteriéru.

TIP: Betónové obrubníky sú čerešničkou na torte správne pripravenej dlažby. Zohrávajú dôležitú funkčnú úlohu pri udržiavaní dlažby alebo iných prvkov na ich mieste tým, že ich zafixujú.

Betónové palisády

Betonové palisádyPalisády DITON ponúkajú širokú škálu možností, ktoré sú ideálne na kombináciu s betónovou dlažbou alebo na samostatné použitie v terénnych úpravách. Betónové palisády, vhodné na súkromné aj verejné priestranstvá, ponúkajú rôzne farby a povrchové úpravy vrátane imitácie dreva a dokonale dopĺňajú rôzne architektonické štýly. Sú skvelým riešením na tvarovanie terénu, vytváranie schodov, ohraničení, osvetlenia a ďalšie aplikácie, vďaka čomu sú všestranným nástrojom pre vonkajší dizajn.

 

 

 

 

Vonkajšie schodiská DITON

Betónové schody vyriešia prevýšenie svahu vášho exteriéru. Ponúkame schodiskové dosky a podesty v rôznych povrchových úpravách (vrátane imitácie dreva a kameňa) a samostatné schodiskové bloky. Tieto betónové prvky sú vynikajúco odolné voči poveternostným vplyvom, mrazu a vode.

 

 

 

 

Betónové ploty: plotové systémy, murovacie a plotové tvárnice, striešky

Betonový plot Plotové systémy umožňujú flexibilnú výstavbu plotov s mnohými výhodami – rýchla výstavba, ľahká manipulácia a jednoduchá konštrukcia. Pri výbere riešenia ponúkame rôzne konštrukčné systémy, pri ktorých si môžete vybrať jednostrannú alebo obojstrannú priehľadnosť, vizuálne prevedenie s hladkým povrchom alebo reliéfnym povrchom v imitácii dreva alebo štiepaného kameňa. K dispozícii sú aj rôzne výškové varianty, možnosť osadenia plotových panelov a stĺpikov so strieškami.

Betónové tvárnice sú základným stavebným prvkom v modernom stavebníctve, najmä pri stavbe betónových plotov a oporných múrov. Správny výber tvárnic umožňuje ich flexibilné použitie nielen v týchto oblastiach, ale aj na výstavbu schodísk alebo spevnenie terénnych zárezov. Sortiment betónových tvárnic DITON ponúka širokú škálu dizajnov, od tradičnej klasiky cez historický vzhľad až po najnovšie trendy. Vďaka rôznym farbám a povrchovým úpravám si môžete vybrať murovacie a plotové tvárnice, ktoré dokonale zapadnú do celkového vzhľadu vášho domu alebo chaty.

 

Svahové tvárnice a oporné steny

Svahové tvárnice a oporné steny sa používajú na modelovanie terénu a stabilizáciu svahov. Klasické svahové tvárnice sú modulárne bloky, ktoré sa dajú kombinovať na vytvorenie oporných konštrukcií, a to buď v rovných líniách, alebo v zložitejších krivkách. Často ich možno vidieť pri stavbe plotov alebo deliacich konštrukcií v záhradách alebo na verejných priestranstvách. Tvárnice s povrchovou úpravou, ako je štiepaný alebo otĺkaný betón, vytvárajú pôsobivé oporné múry. Oporné múry z hladkého betónu slúžia nielen ako stabilizačné prvky svahov, ale prinášajú aj elegantný vzhľad do moderných stavebných projektov – či už občianskych, verejných alebo priemyselných.

 

 

Záhradná architektúra DITON

DITON ponúka aj mnoho ďalších betónových výrobkov, ktoré dokonale doplnia každý exteriér. Napríklad kvetináče, truhlíky a záhony z imitácie dreva, ktoré spájajú krásu prírodného dreva s odolnosťou a dlhou životnosťou. DITON predstavuje aj praktické šľapáky na pohodlnú chôdzu v záhrade a dizajnové lavičky, stoly a sedáky či moderný nábytok, ktorý sa stáva hlavným prvkom mnohých záhrad.

Betónové výrobky DITON sú ideálnou kombináciou praktickosti a dizajnu pre modernú vonkajšiu architektúru. Či už renovujete celý exteriér alebo pridávate jednotlivé prvky, DITON ponúka kvalitu a eleganciu, ktorá vydrží roky.